021 - 8868471710005469
خدمات > توسعه نرم افزار >

مهندسی دوباره نرم افزار

شرکت سرایکو در این مسیر متعهد می شود تا همواره نسبت به افزایش کیفیت خدمات خود پایبند باشد.

_سرایکو دیزاین

مهندسی دوباره نرم افزار

اگر تجربه سفارش پیاده سازی نرم افزار را در گذشته داشته اید و یا قبلا یک استارت آپ راه اندازی کرده اید، ممکن است با مشکلاتی مانند مصرف زیاد منابع در سرور یا کاهش سرعت در سمت پایگاه داده یا عدم توانایی تولید کننده آن برای توسعه محصول و افزایش قابلیت های آن مواجه شده باشید. مشابه این مثال ها در حوزه فعالیت سرایکو بسیار زیاد است. بنابراین بخشی مجزا در فضای شرکت سرایکو برای این موارد در نظر گفته شده است.

رویداد موارد مانند آنچه در بالا ذکر شد، برای نرم افزارهای مهندسی پیشرفته اختصاصی امریست که برای سفارش دهندگان پر تجربه آنها دور از ذهن نخواهد بود. در حقیقت مهندسان و کارشناسان شرکت ما می توانند با بررسی محصول کنونی و تحلیل مشکلات تعریف شده و قابلیت های مورد نیاز، مهندسی دوباره نرم افزار شما را در دست گرفته و نسل جدید محصول شما را با استاندارد هایی که در بخش طراحی و توسعه نرم افزار سرایکو ذکر شد تولید نمایند.

به عنوان یک مطالعه موردی (Case study) در این قسمت به بررسی نرم افزار مدیریت آبیاری دشت قزوین می پردازیم. در بخش نمونه کارها می توانید در مورد جزئیات این نرم افزار بیشتر مطالعه نمایید.

پیش از توسعه نرم افزار مدیریت آبیاری کشاورزی دشت قزوین توسط سرایکو، شرکت ساج مشابه این نرم افزار (از نظر کارایی) را توسط گروهی از برنامه نویسان توسعه داده بود. در واقع نرم افزار قبلی قابلیتهای پایه ای سیستم مورد نیاز را دارا بود، ولی در زمان بکارگیری محصول، مشخص شد نکاتی که در زیر به آن اشاره می شود، مانع از کارکرد کاربر نهایی با سیستم خواهد شد.

  1. نرم افزار قبلی بر روی یستر سیستم عامل ویندوز توسعه داده شده بود. یعنی به عنوان یک بسته نرم افزاری که احتیاج به نصب بر روی یک رایانه را داشت. در اولین قدم اشکال اساسی این ساختار به این ترتیب بود که اطلاعات این نرم افزار در یک یا دو واحد مجزا تولید شده ولی در بیش از 4 واحد به داده های تولید شده پس از پردازش توسط نرم افزار احتیاج بوده است. هر کدام از این واحد ها از لحاظ فیزیکی از یکدیگر فاصله زیادی داشتند پس از از همان ابتدا مشخص شد که پلتفرم انتخابی باید به یک نرم افزار تحت وب تغییر پیدا نماید.
  2. نصب نرم افزاری که از قبل توسعه داده شده بود به چندین نرم افزار دیگر وابسته بود به شکلی که نصب تمام آن موارد برای اجرا روی یک سیستم عامل ویندوز تازه نصب شده به بیش از دو ساعت زمان احتیاج داشت و این یعنی پیکربندی اولیه بسیار طولانی!
  3. نرم افزار توسعه داده شده بسیار کند بود، محاسبات پیشرفته نیاز آبی و از آن مهمتر فرمولهای اختصاصی بهینه سازی بر روی کامپیوتر های شخصی در مدت زمان زیادی اجرا می شد و در نهایت این کندی در مقیاس های بزرگتر باعث عدم کارایی کامل می گشت.
  4. احتیاج به منابع سخت افزاری بر روی رایانه میزبان، به دلیل استفاده از نرم افزار های وابسته و عدم بهینه بودن معماری نرم افزار نرم افزار تولیدی احتیاج به منابع سخت افزاری زیادی داشت و ارائه آن در واحد های در نظر گرفته شده غیر ممکن بود.

راه حل سرایکو:

پس از بررسی عمومی، گروهی از سرایکو اقدام به مهندسی دوباره نرم افزار نمودند. در طی این فرآیند با تحلیل ساختار نرم افزار، معماری کاملا جدیدی برای راه اندازی بهینه آن پیشنهاد شد. در طی این بسته پیشنهادی، استفاده از نرم افزار در واحدهای دور از هم میسر و همچنین بسیار ارزان انجام می شد. مدت زمان پیکربندی اولیه به صفر کاهش پیدا کرد و سرعت اجرای محاسبات نرم افزار بدون اغراق به ده ها برابر رسید. در ضمن بیش از 30 قابلیت کاملا نو بر آن در نظر گرفته و توسعه داده شد.

همانطور که در بخش نمونه کار ها اشاره شد، نرم افزار آبیاری جدید بر بستر وب توسعه داده شده و حالا کاربران از چندین واحد مجزا برروی رایانه های بسیار ارزان قیمت تنها با اجرای یک مرورگر اینترنت ساده به آن دسترسی خواهند داشت. یا پیاده سازی چندین سطح دسترسی اینک مدیران و کارکنان بخش های مختلف مسئول، می توانند به انبوهی از اطلاعات پردازش شده دسترسی امن داشته باشند. بدلیل اجرای محاسبات بر روی یک سرور قدرتمند، کاربران می توانند نتایج آن را به سرعت مشاهده نمایند.

نرم افزار مدیریت منابع آب کشاورزی یکی از نمونه های موفق خدمت مهندسی دوباره سرایکو است. با سرایکو تماس بگیرید، نمونه مشکل خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا ایده هایی کامل برای بهینه سازی آنچه اکنون از نرم افزار در دست دارید، دریافت کنید.

زمانی که شرکت ساج از طرف وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد توسعه آن را به سرایکو ارائه نمود، پس از بررسی تیم تحلیل